Katere občine imajo največji delež okuženih prebivalcev?

2 decembra, 2020

NIJZ dnevno spremlja število okuženih po občinah, mi pa naredimo pregled enkrat tedensko. Včeraj smo pogledali, v katerih občinah je najvišja 14-dnevna incidenca okužb z novim korona virusom, danes pa smo občine razvrstili po deležu okuženih (število okužb na število prebivalcev).

 ObčinaSkupajštevilo prebivalcevDelež okuženih na število prebivalcev (v %)
1Kuzma15715739,98
2Odranci13616328,33
3Železniki45467206,76
4Beltinci54080596,70
5Preddvor24737146,65
6Rogašovci19230246,35
7Turnišče19131456,07
8Dravograd53788846,04
9Puconci34258735,82
10Prevalje39467995,79
11Škofja Loka1317232975,65
12Murska Sobota1017187585,42
13Lukovica31358905,31
14Mengeš43982795,30
15Jesenice1128213405,29
16Slovenj Gradec872165915,26
17Radovljica999190725,24
18Gornji Grad12924765,21
19Velika Polana7113925,10
20Lendava/Lendva531104265,09
21Šoštanj44387845,04
22Tišina20039705,04
23Markovci20140394,98
24Vuzenica13126494,95
25Horjul14930244,93
26Zreče32165504,90
27Poljčane21844494,90
28Lovrenc na Pohorju14529634,89
29Črenšovci19439684,89
30Gorenja vas – Poljane36975574,88
31Makole9820104,88
32Gorišnica20041124,86
33Križevci17235374,86
34Bohinj24951454,84
35Slovenska Bistrica1248258274,83
36Bovec14830734,82
37Velenje1616336564,80
38Kranj2738570654,80
39Kamnik1434299254,79
40Šmarje pri Jelšah492102714,79
41Oplotnica19741374,76
42Grad9720424,75
43Črna na Koroškem15632854,75
44Gornji Petrovci9419954,71
45Dobrna10522344,70
46Mozirje19541504,70
47Vojnik41889074,69
48Domžale1717366754,68
49Šenčur41088144,65
50Sveti Jurij v Slov. goricah9720984,62
51Šentjur885192254,60
52Mislinja21045664,60
53Radenci23251124,54
54Moravče24754494,53
55Tržič666149614,45
56Ljubno11325504,43
57Kranjska Gora23152254,42
58Bistrica ob Sotli5913364,42
59Lenart37485024,40
60Žirovnica19343944,39
61Trebnje566131334,31
62Gorje11827384,31
63Vitanje9722724,27
64Mirna11326494,27
65Hajdina16538794,25
66Starše17240464,25
67Radlje ob Dravi25861694,18
68Cankova7217344,15
69Naklo22153844,10
70Muta14034144,10
71Rečica ob Savinji9523224,09
72Dolenjske Toplice14535534,08
73Cerklje na Gorenjskem31777694,08
74Veržej5413254,08
75Bled32078684,07
76Hrastnik36791134,03
77Komenda25763874,02
78Luče5814484,01
79Ljutomer451112684,00
80Novo mesto1502375874,00
81Gornja Radgona33584173,98
82Sevnica702176423,98
83Sveti Tomaž7919883,97
84Ptuj931235303,96
85Slovenske Konjice592150423,94
86Mežica14135953,92
87Šentjernej28271993,92
88Grosuplje830213143,89
89Štore17645293,89
90Polzela24362583,88
91Vodice19349853,87
92Cirkulane9023453,84
93Šmartno ob Paki12532653,83
94Braslovče21556393,81
95Šmartno pri Litiji21556423,81
96Žalec796214923,70
97Ravne na Koroškem419113483,69
98Medvode608168293,61
99Metlika30684703,61
100Rogaška Slatina399111323,58
101Log – Dragomer13136563,58
102Majšperk14540563,57
103Sodražica7821853,57
104Videm20056253,56
105Šalovci4913803,55
106Dornava10329023,55
107Idrija419118113,55
108Zagorje ob Savi583164393,55
109Moravske Toplice20658373,53
110Jezersko226253,52
111Dobrovnik/Dobronak4512843,50
112Pesnica25974103,50
113Litija540154993,48
114Prebold17551033,43
115Destrnik9026433,41
116Podlehnik6118013,39
117Žiri16649333,37
118Cerkvenjak7020833,36
119Ilirska Bistrica446132973,35
120Mirna Peč10029883,35
121Kobilje185423,32
122Ribnica na Pohorju3711163,32
123Sveta Ana7622943,31
124Škofljica383115773,31
125Sveti Jurij ob Ščavnici9227823,31
126Mokronog – Trebelno10230893,30
127Ljubljana97382955043,30
128Ivančna Gorica558170083,28
129Vransko8626243,28
130Trzin12939403,27
131Žužemberk15347023,25
132Straža12839363,25
133Zavrč4814793,25
134Tabor5416693,24
135Šmarješke Toplice11234623,24
136Celje1598495403,23
137Ig24576173,22
138Kidričevo21065413,21
139Brezovica405126713,20
140Dol pri Ljubljani20163103,19
141Dobrepolje12338783,17
142Dobje309493,16
143Rače – Fram23775313,15
144Ormož372119063,12
145Rogatec9731063,12
146Kočevje489156743,12
147Hodoš/Hodos113533,12
148Vrhnika546175293,11
149Hoče – Slivnica366117533,11
150Šentrupert9129693,07
151Velike Lašče13544103,06
152Borovnica13945793,04
153Dobrova – Polhov Gradec23678003,03
154Podčetrtek10434463,02
155Postojna496164423,02
156Duplek21169963,02
157Tolmin330110033,00
158Selnica ob Dravi13444932,98
159Komen10535292,98
160Sveti Andraž v Slov. goricah3511802,97
161Maribor33381126822,96
162Ruše20670172,94
163Nazarje7626392,88
164Pivka17862012,87
165Sveta Trojica v Slov. goricah6021012,86
166Semič10938642,82
167Juršinci6723802,82
168Laško365130672,79
169Renče – Vogrsko12243712,79
170Miklavž na Dravskem polju19369292,79
171Podvelka6523392,78
172Apače9735332,75
173Šentilj22983512,74
174Trbovlje441161052,74
175Solčava145132,73
176Črnomelj387142412,72
177Benedikt7026152,68
178Žetale3513092,67
179Kungota12147242,56
180Kostanjevica na Krki6224322,55
181Krško663262242,53
182Škocjan8433522,51
183Logatec353143962,45
184Ribnica23395272,45
185Kozje7229892,41
186Radeče9641392,32
187Brežice557240512,32
188Cerkno10545472,31
189Vipava13157032,30
190Trnovska vas3013662,20
191Divača9142132,16
192Ajdovščina400194182,06
193Cerknica234115802,02
194Brda11356192,01
195Razkrižje2512771,96
196Nova Gorica609318841,91
197Loški Potok3217891,79
198Središče ob Dravi3419021,79
199Izola/Isola293164861,78
200Piran/Pirano313176761,77
201Sežana236135511,74
202Hrpelje – Kozina7946041,72
203Loška dolina6337571,68
204Ankaran5332241,64
205Kostel106351,57
206Koper/Capodistria793526301,51
207Kobarid6040521,48
208Šempeter – Vrtojba9262921,46
209Miren – Kostanjevica6849771,37
210Kanal5652911,06
211Bloke1615641,02
212Osilnica23530,57

 

Vir: NIJZ, SURS

Nazaj na kategorijo obcine.
(Visited 770 times, 1 visits today)