Število okužb po občinah: vse regije s preseganjem stopnje incidence

17 novembra, 2020

Vlada je na včerajšnji dopisni seji razglasila epidemijo nalezljive bolezni COVID-19 na območju celotne države in velja 30 dni.

Takole so pojasnili: “Še vedno smo priča njenemu hitremu širjenju med populacijo, ki močno presega normalno obolevnost oziroma incidenco. Aktualne epidemiološke razmere v zvezi s širjenjem okužbe z virusom SARS-COV-2 zahtevajo ponovno, a časovno omejeno, razglasitev epidemije na celotnem območju Republike Slovenije, saj vse statistične regije dosegajo oziroma presegajo stopnjo incidence, ki zahteva razglasitev epidemije.”

Kako pa je po posameznih občinah?

NIJZ dnevno spremlja število okužb po občinah, mi pa enkrat tedensko naredimo pregled. Trenutno so na vrhu glede na 14-dnevno incidenco Ljubljana, Maribor in Kranj, če pa incidenco primerjamo še glede na število prebivalcev občin, pa je to videti takole:

 Občina15.11
2020
14-dnevna incidencaSkupajŠtevilo prebivalcev14 – dnevna incidenca na št. prebivalcev (v %)
1Rogašovci010714730243,538
2Beltinci824440780593,028
3Kuzma64613215732,924
4Bovec07112730732,310
5Turnišče27011831452,226
6Preddvor188218337142,208
7Radenci211015251122,152
8Gornji Grad0539624762,141
9Sveti Jurij v Slov. goricah1446020982,097
10Mengeš016337082791,969
11Gornji Petrovci1396919951,955
12Puconci410625258731,805
13Cankova0305317341,730
14Murska Sobota9313703187581,669
15Dravograd414634188841,643
16Lendava / Lendva7170308104261,631
17Sveti Andraž v Slov. goricah0192611801,610
18Gornja Radgona613523684171,604
19Črenšovci46215039681,563
20Tišina16114739701,537
21Železniki310340067201,533
22Markovci26012640391,486
23Odranci22410616321,471
24Radlje ob Dravi08916161691,443
25Jezersko09156251,440
26Tržič0215517149611,437
27Dobrovnik / Dobronak0182612841,402
28Bohinj27221251451,399
29Makole3286220101,393
30Ptuj11327669235301,390
31Slovenska Bistrica11358824258271,386
32Kočevje44217353156741,384
33Radovljica16264804190721,384
34Lenart411624385021,364
35Kamnik93981133299251,330
36Mirna0348426491,284
37Velenje24301075336561,278
38Šenčur011233088141,271
39Dobrna0287522341,253
40Mozirje05114841501,229
41Trebnje3161391131331,226
42Slovenj Gradec14203608165911,224
43Jesenice3260914213401,218
44Lovrenc na Pohorju03610429631,215
45Škofja Loka32821131232971,210
46Vuzenica1328126491,208
47Veržej1164213251,208
48Dornava2357329021,206
49Mislinja65515445661,205
50Cerkvenjak0253720831,200
51Kranj36802259570651,192
52Sveta Trojica v Slov. goricah0254521011,190
53Sveti Jurij ob Ščavnici4336127821,186
54Šoštanj110430487841,184
55Bled09226478681,169
56Podlehnik0214718011,166
57Kranjska Gora36017352251,148
58Juršinci3273523801,134
59Pesnica38416174101,134
60Gorje03110427381,132
61Grad1236320421,126
62Idrija0133266118111,126
63Horjul03412130241,124
64Gorišnica04610641121,119
65Lukovica16525658901,104
66Šmartno ob Paki0369232651,103
67Gorenja vas – Poljane08331775571,098
68Domžale103991409366751,088
69Grosuplje2231689213141,084
70Zavrč2163014791,082
71Dol pri Ljubljani06817363101,078
72Velika Polana0153913921,078
73Vransko0287126241,067
74Vojnik09526589071,067
75Oplotnica24413241371,064
76Majšperk14310140561,060
77Štore24812745291,060
78Videm65913156251,049
79Naklo05619353841,040
80Renče – Vogrsko0459843711,030
81Novo mesto11386998375871,027
82Ilirska Bistrica3136331132971,023
83Apače0365935331,019
84Šalovci0143713801,014
85Rečica ob Savinji0235923220,991
86Šentjur4190622192250,988
87Prevalje186724467990,985
88Moravče05320954490,973
89Cerklje na Gorenjskem07526177690,965
90Kidričevo26315065410,963
91Braslovče05414556390,958
92Ormož8114213119060,958
93Dolenjske Toplice1349835530,957
94Hrastnik28729191130,955
95Nazarje0254926390,947
96Šmarje pri Jelšah197389102710,944
97Polzela05915062580,943
98Cirkulane1226023450,938
99Žalec1201554214920,935
100Zreče16122665500,931
101Žetale1122313090,917
102Straža1368339360,915
103Žirovnica04015343940,910
104Komenda15822463870,908
105Destrnik1246726430,908
106Komen2329035290,907
107Log – Dragomer03311636560,903
108Hajdina13513038790,902
109Zagorje ob Savi3148375164390,900
110Bistrica ob Sotli0123113360,898
111Luče0134314480,898
112Miklavž na Dravskem polju26214269290,895
113Starše13613440460,890
114Slovenske Konjice0132372150420,878
115Ivančna Gorica7146423170080,858
116Poljčane23810944490,854
117Križevci0307635370,848
118Medvode1142496168290,844
119Dobje18249490,843
120Ruše15913770170,841
121Tabor0144116690,839
122Rogatec0268031060,837
123Duplek15713669960,815
124Podvelka1194023390,812
125Hoče – Slivnica395266117530,808
126Ribnica na Pohorju092111160,806
127Moravske Toplice14714358370,805
128Sveti Tomaž1164919880,805
129Semič0318738640,802
130Ig16118676170,801
131Ljubljana40235777782955040,798
132Žiri03913849330,791
133Maribor2888922161126820,789
134Litija2122394154990,787
135Žužemberk13710247020,787
136Sveta Ana1184022940,785
137Rače – Fram35915375310,783
138Prebold03911951030,764
139Muta1267234140,762
140Trzin03010939400,761
141Vitanje1176222720,748
142Dobrepolje0289838780,722
143Borovnica13311245790,721
144Ljutomer381326112680,719
145Celje23541134495400,715
146Brda1407656190,712
147Šmartno pri Litiji24014456420,709
148Ravne na Koroškem780292113480,705
149Vodice03515449850,702
150Trbovlje4113308161050,702
151Radeče2297441390,701
152Kungota1338547240,699
153Šentilj35814583510,695
154Kobarid0284740520,691
155Selnica ob Dravi1318844930,690
156Laško490254130670,689
157Rogaška Slatina175305111320,674
158Sevnica7118481176420,669
159Podčetrtek0236534460,667
160Šentjernej14819771990,667
161Brezovica284301126710,663
162Črnomelj093252142410,653
163Škofljica075345115770,648
164Logatec492271143960,639
165Postojna1105303164420,639
166Brežice0147383240510,611
167Šentrupert1185429690,606
168Cerkno2276645470,594
169Tolmin365286110030,591
170Dobrova – Polhov Gradec04616078000,590
171Sežana079172135510,583
172Metlika14924884700,579
173Črna na Koroškem01913132850,578
174Benedikt0153526150,574
175Ankaran0184232240,558
176Kobilje0375420,554
177Vrhnika396394175290,548
178Cerknica063136115800,544
179Pivka03314762010,532
180Ajdovščina199319194180,510
181Ljubno0137625500,510
182Sodražica0117321850,503
183Kostanjevica na Krki0124424320,493
184Nova Gorica1153359318840,480
185Šmarješke Toplice0167334620,462
186Mokronog – Trebelno0145730890,453
187Krško4116364262240,442
188Trnovska vas062113660,439
189Izola / Isola1072157164860,437
190Mirna Peč0137129880,435
191Kozje1134529890,435
192Ribnica04119795270,430
193Šempeter – Vrtojba0277762920,429
194Vipava0249357030,421
195Hrpelje – Kozina0194546040,413
196Velike Lašče01810344100,408
197Razkrižje151612770,392
198Loški Potok071917890,391
199Solčava0285130,390
200Koper / Capodistria2194542526300,369
201Piran / Pirano061183176760,345
202Miren – Kostanjevica0175849770,342
203Bloke151215640,320
204Središče ob Dravi061819020,315
205Divača0136942130,309
206Mežica01112535950,306
207Loška dolina0114637570,293
208Škocjan094833520,268
209Kanal0144052910,265
210Hodoš / Hodos0073530,000
211Kostel0086350,000
212Osilnica0013530,000

 

Vir: NIJZ, SURS

Nazaj na kategorijo obcine.
(Visited 489 times, 48 visits today)