Na Radenskem polju so v poletnih mesecih izkopali mlake za zeleno rego (Hyla arborea), na Ljubljanskem barju pa so zasnovali mlake za plavčka (Rana arvalis).
Zelena rega dobila 6 novih mlak
Ekipa Krajinskega parka Radensko polje je sredi meseca v naravnem rezervatu Bičje uspešno izkopala šest novih mlak. Te so predvsem namenjene zeleni regi, a bodo pomemben življenjski prostor tudi za druge dvoživke.
Nove mlake so zasnovane tako, da imajo postopne brežine, ki ustvarjajo obsežne plitvine – idealne razmere za razmnoževanje zelene rege.
Kmalu nove mlake tudi za plavčka
Na Ljubljanskem barju pa so zasnovali mlake za plavčka, kjer je njihova populacija podvržena številnim grožnjam. Jeseni bodo začeli z izkopi mlak, z njimi želijo plavčku v krajinskem parku zagotoviti boljše pogoje za razmnoževanje in s tem povečati možnosti za dolgoročno ohranitev populacije.
Spoznajte vseh 13 vrst žab, ki živijo v Slovenijo.
Vir: Life Amphicon












