Po številu okužb še naprej izstopa gorenjska regija, po občinah pa …

28 oktobra, 2020

O stanju glede bolezni COVID-19 so včeraj na novinarski konferenci spregovorili dr. Mateja Logar iz Infekcijske klinike Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana, dr. Matej Tušak s Fakultete za šport ter vladni govorec Jelko Kacin.

V ponedeljek je bilo pri 5756 testiranjih potrjenih 1499 okužb, to je 26 odstotka. V bolnišnicah se zdravi 560 bolnikov, 86 na intenzivni negi, umrlo 13 oseb. Po številu okužb še naprej izstopa gorenjska regija, po občinah pa Železniki (26), Škofja Loka (46), Kranj (72). Številke naraščajo tudi v Kamniku (48), Domžalah (44), Slovenj Gradcu (36), Litija ima 26, Metlika pa 20 okuženih. V Ljubljani je bilo odkritih 166 novih okužb, v Mariboru pa 76.

Na ljubljanski infekcijski kliniki je hospitaliziranih 140 bolnikov, 29 od teh na intenzivnem oddelku, kar je 3 več od predvidenega obsega je podatke predstavila dr. Logar. Trajanje hospitalizacije je med 10 in 14 dni v navadnih oddelkih, v  intenzivnih oddelkih je trajanje še daljše, lahko tudi več tednov.

Povprečna starostna struktura v intenzivnih oddelkih je 65 let, najmlajši bolnik je star 42 let. Na navadnem oddelku je najmlajša hospitalizirana bolnica stara 33 let, hospitalizirana je tudi nosečnica.

Epidemiologi sicerne spremljajo več vseh oseb, ki so bile v kritičnem stiku s pozitivno testirano osebo. Lahko pa osebe, ki so  tak stik imele, vsaj v primeru potrjene bolezni COVID-19 v  domačem okolju  spoštujejo ukrep samoizolacije, saj je zelo verjetno, da bodo bolezen prebolevali tudi ostali člani družine.

Kaj pravijo podatki NIJZ za število okužb po občinah?

V skladu z metodologijo spremljanja okužb s SARS-CoV-2 (COVID-19) je presečna ura za zajem laboratorijskih prijav ob 24.00 za podatke preteklega dne. Na podlagi laboratorijskih prijav se dodatno opravi še epidemiološko anketiranje. Zbrane in analizirane podatke do vključno preteklega dne NIJZ objavlja vsak dan po 13. uri. Mi objavljamo število okužb po občinah glede na 14-dnevno incidenco (vkjučno s podatki včerajšnjega dne, 26.10.).

Občina26.10.202014-dnevna incidencaSkupaj
Ljubljana16621733852
Kranj728001087
Domžale44597789
Škofja Loka46511653
Maribor76499907
Kamnik48381523
Jesenice17357465
Celje46354552
Novo mesto32304437
Velenje35298422
Radovljica9268343
Slovenj Gradec36221304
Sevnica12205296
Železniki26200223
Šentjur7192308
Grosuplje20190293
Murska Sobota20186255
Ptuj10175228
Slovenska Bistrica21175298
Žalec16167233
Koper/Capodistria22166232
Medvode10149205
Gorenja vas – Poljane14147171
Brežice6138163
Krško14134205
Litija26131216
Ivančna Gorica18125186
Tržič13125194
Vrhnika7122210
Mengeš12120150
Trebnje8115174
Ajdovščina2114164
Šenčur5110152
Škofljica8106205
Cerklje na Gorenjskem5102132
Lukovica8101134
Nova Gorica397150
Slovenske Konjice1097178
Zagorje ob Savi296154
Brezovica1294150
Trbovlje1094160
Laško891124
Prevalje390148
Ravne na Koroškem889162
Šoštanj788115
Komenda787113
Logatec687125
Ribnica286119
Moravče785111
Vojnik483125
Postojna080143
Bohinj57793
Ilirska Bistrica1277154
Puconci57596
Hrastnik773189
Šentjernej671121
Dravograd1070144
Črnomelj669106
Hoče – Slivnica369125
Metlika2069159
Žiri116979
Idrija1268102
Bled46699
Šmartno pri Litiji156589
Zreče565122
Kuzma16366
Mislinja96168
Žirovnica16077
Rogaška Slatina159189
Beltinci55897
Odranci35866
Tolmin115796
Mežica25593
Piran/Pirano75588
Kranjska Gora15369
Ljutomer1053210
Kočevje85283
Naklo75280
Lenart65184
Kidričevo35061
Dol pri Ljubljani34966
Vodice64879
Preddvor54770
Šmarje pri Jelšah347256
Moravske Toplice84456
Ormož14463
Miklavž na Dravskem polju74361
Štore14354
Polzela84257
Sežana94265
Tišina54264
Trzin64264
Dobrova – Polhov Gradec54166
Izola/Isola74158
Mozirje34162
Rače – Fram64158
Oplotnica43861
Borovnica33760
Ig53782
Poljčane23756
Sodražica03752
Žužemberk53749
Dobrepolje53643
Lendava/Lendva53685
Duplek33551
Hajdina43566
Lovrenc na Pohorju43459
Mirna Peč13445
Videm43449
Črenšovci33351
Šentilj53355
Horjul13266
Mokronog – Trebelno13240
Prebold53258
Dolenjske Toplice23144
Gornja Radgona63149
Starše53165
Komen23040
Markovci43050
Bovec32936
Ljubno02942
Pesnica72948
Ruše12952
Velike Lašče12966
Semič52845
Šempeter – Vrtojba02837
Šmarješke Toplice22841
Šmartno ob Paki62834
Cerknica12756
Gorje32741
Pivka22796
Straža12731
Majšperk12642
Vipava12659
Radeče22535
Divača12441
Kungota32439
Braslovče12372
Gorišnica02338
Križevci42329
Vransko32337
Log – Dragomer52263
Sveti Tomaž12225
Cirkulane12126
Destrnik02027
Dobrna22027
Grad42023
Kostanjevica na Krki22028
Miren – Kostanjevica12026
Mirna32024
Podčetrtek02029
Škocjan02032
Črna na Koroškem01993
Loška dolina11928
Radenci31927
Turnišče21934
Kozje31825
Radlje ob Dravi21829
Renče – Vogrsko11825
Veržej21825
Luče01719
Brda31618
Cerkno11627
Makole01625
Dornava01523
Podlehnik11519
Selnica ob Dravi21540
Vuzenica11529
Gornji Grad01416
Vitanje01431
Rogašovci11317
Rogatec01343
Gornji Petrovci01213
Šalovci11217
Šentrupert11223
Kanal01113
Kobarid21112
Muta21122
Ankaran21015
Nazarje11019
Rečica ob Savinji01025
Cankova1913
Sveti Jurij ob Ščavnici0921
Zavrč0911
Hrpelje – Kozina0718
Kostel078
Velika Polana0712
Bistrica ob Sotli0612
Dobje068
Loški Potok066
Solčava066
Središče ob Dravi0610
Sveta Ana1620
Sveta Trojica v Slov. goricah1611
Trnovska vas068
Žetale1610
Apače0510
Hodoš/Hodos055
Juršinci156
Podvelka0513
Sveti Jurij v Slov. goricah255
Tabor0519
Cerkvenjak149
Sveti Andraž v Slov. goricah045
Benedikt138
Jezersko134
Razkrižje037
Dobrovnik/Dobronak026
Ribnica na Pohorju025
Bloke016
Kobilje014
Osilnica011

 

Vir: gov.si, NIJZ

Nazaj na kategorijo obcine.
(Visited 957 times, 37 visits today)