Projekt »Noč ima svojo moč« bo gostoval v 21. krajih po Sloveniji

september 27, 2018

Konzorcij partnerjev Ustanova Hiša eksperimentov, Institut »Jožef Stefan«, Kemijski inštitut in Tehniški muzej Slovenije je skupaj sooblikoval projekt »Noč ima svojo moč«. Gostovali bodo v 21. krajih po Sloveniji.

Konzorcij partnerjev projekta »Noč ima svojo moč«, v sklopu vseevropske iniciative Evropska noč raziskovalcev, vabi, da se udeležite dogodkov v 21-ih krajih po Sloveniji. Obiščite jih in potešite svojo radovednost v naslednjih krajih:

AJDOVŠČINA

9:00-20:00, Avla Dvorane prve slovenske vlade: Hiška eksperimentov, interaktivna razstava eksperimentov tipa »izvedi sam« (HE)

9:00-20:00, Avla Dvorane prve slovenske vlade: Razstava »Če slučajno še ne veš: intelektualna lastnina za vsakdanjo rabo« (TMS)

9:00-20:00, Avla Dvorane prve slovenske vlade: EU kotiček

10:00-20:00, Pilonova galerija Ajdovščina: Dan odprtih vrat (PGA)

10:00, Pilonova galerija Ajdovščina: Križem kražem z Venom Pilonom, delavnica za osnovne šole (PGA)

10:00-19:00, trg pred Domom krajanov Ajdovščina: Optikalije, razstava optičnih iluzij (HE)

11:00, trg pred Dvorano prve slovenske vlade: Sara Kebe, Zvokologija, znanstvena dogodivščina (HE)

12:00, Kavarna Stolp: Znanstveni ekspreso z raziskovalko Tino Ponebšek (HE)

12:00-18:00, Prešernova ulica: DRZNI eksperimenti, delavnica Vskoči mimogrede (HE in društvo DRZNI)

13:00, trg pred Dvorano prve slovenske vlade: Andreja Perat, Plinologija, znanstvena dogodivščina (HE)

17:00, trg pred Dvorano prve slovenske vlade: Andreja Perat, Plinologija, znanstvena dogodivščina (HE)

18:00, pred Pilonovo galerijo Ajdovščina: arheološko vodstvo z Luko Rozmanom

19:00, trg pred Dvorano prve slovenske vlade: Sara Kebe, Zvokologija, znanstvena dogodivščina (HE)

19:00, Pilonova galerija Ajdovščina: U3, Kdo je Veno Pilon? O življenju Vena Pilona skozi njegovo fotografijo in pisma, Cafe Scientifique (GVP)

20:00, Kavarna Stolp: Znanstveni ekspreso z raziskovalko Ano Velikonja (HE)

BISTRA

17:00-22:00, Tehniški muzej Slovenije: Dan odprtih vrat (TMS)

18:00-20:00, Tehniški muzej Slovenije: gradimo mesto Poliedrija, delavnica (Zavod Mathema)

17:00-18:00, Tehniški muzej Slovenije: vodstvo za družine po razstavi Znanje brez meja (TMS)

18:00, Tehniški muzej Slovenije: projekcija dokumentarnega filma Kuharska knjiga Angele Piskernik (RTV SLO)

19:00-20:00, Tehniški muzej Slovenije: Predstavitev delovanja URSIL, predavanje (URSIL)

17:00-22:00, Tehniški muzej Slovenije: Razstava Imaginary (Zavod Mathema)

17:00-22:00, Tehniški muzej Slovenije: Dnevi strojništva, ogled prikazov (Fakulteta za strojništvo UL)

BOGENŠPERK

17:00-17:45, Grad Bogenšperk: Sprehod v parku in pitje čaja, vodenje (Javni zavod Bogenšperk)

18:00-19:00, Grad Bogenšperk: Valvasorjev pogled v naravo, vodenje (Javni zavod Bogenšperk)

BOHINJSKA BISTRICA

17:00-19:00, Gorenjski muzej, Muzej Tomaža Godca: Poklic usnjarja v 21. stoletju, predstavitev (MTG)

CELJE

10:00-11:30, ŠC Celje – Srednja šola za gradbeništvo in varovanje okolja: predavanje z delavnico STEM4youth (IJS)

17:00, Osrednja knjižnica Celje: Levstikova dvorana: predavanje z delavnico STEM4youth (IJS)

KRANJ

9:00, Kranjski rovi: Voden ogled (ZTK Kranj)

12:45, OŠ Simona Jenka Kranj: dr. Matjaž Mazaj »Segrevajmo in hladimo z zeoliti«, kratko predavanje in delavnica (KI)

OŠ Simona Jenka Kranj: Učne ure na temo Sajenja in spremljanja rasti ivanjščic (projekt za državljane)

18:00, Knjižnica Kranj: dr. Jure Žalohar, Nova spoznanja na področju napovedljivosti potresov, predavanje (HE)

19:00, Knjižnica Kranj: projekcija dokumentarnega filma Sir s sedmimi skorjami (RTV SLO)

KOPER

8:20-9:05, OŠ Elvire Vatovec Prade: Timeja Strašek, Težiščelogija, znanstvena dogodivščina (HE)

9:10-9.55, OŠ Elvire Vatovec Prade: Aljoša Bolje, Od železa do polimera, predavanje (HE)

10:40-11:30, Podružnična šola OŠ Sv. Anton: Timeja Strašek, Težiščelogija, znanstvena dogodivščina (HE)

11:35-12:20, Podružnična šola OŠ Sv. Anton: dr. Marija Gorjanc, Inovativne tekstilije, predavanje (HE)

OŠ Elvire Vatovec Prade: Učne ure na temo Sajenja in spremljanja rasti ivanjščic (projekt za državljane)

Podružnična šola OŠ Sv. Anton: Učne ure na temo Sajenja in spremljanja rasti ivanjščic (projekt za državljane)

KRŠKO

16:00-20:00, Svet energije: dan odprtih vrat (GEN energija)

18:00, Svet energije: Nejc Davidović, Elektrikologija, znanstvena dogodivščina (HE)

19:00, Svet energije: projekcija dokumentarnega filma TRIGA (RTV SLO)

LJUBLJANA

8:00-20:00, Stekleni atrij Mestne hiše: razstava Znanstveno raziskovanje – pogledi od blizu in – še bližje (KI in IJS)

10:00-12:00, Kemijski inštitut: Dan odprtih vrat (KI)

10:00-21:00, Hiša eksperimentov: Dan odprtih vrat (HE)

12:00, Prešernov trg: Odprtje vseslovenskih aktivnosti pod okriljem projekta »Noč ima svojo moč« (Nagovor: dr. Miha Kos, Natalija Polenec, dr. Gregor Anderluh, IJS)

12:00-22:00, Prešernov trg, EU kotiček

12:00-22:00, Mestni trg: Optikalije, razstava optičnih iluzij (HE)

12:00-13:00, Prešernov trg, EU kotiček: Predstavitev Bio APP projekta (KI)

13:00-15:00, Kemijski inštitut: Dan odprtih vrat (KI)

13:00-14:00, Stritarjeva ulica: Melita Tramšek in Tomaž Lutman, Šola eksperimentalne kemije, delavnica (IJS)

13:00-21:00, Petkovškovo nabrežje: Simulacija delovanja elektrarn (GEN Energija)

14:00, Prešernov trg: Znanstveni ekspreso z Margarito Antonious, MSCA fellow na IJS (HE in IJS)

14:00, Dom starejših občanov Ljubljana Vič – Rudnik, enota Bokalce: Urška Mrgole, David Mirosavljević, predavanje z delavnico STEM4youth (IJS)

14:00-15:00, Stritarjeva ulica: Sadovi elektrokemije, interaktivna delavnica (KI)

14:30, Prešernov trg: Melita Tramšek: Šola eksperimentalne kemije, predavanje (IJS)

15:30-17:00, Stritarjeva ulica: delavnica Vskoči mimogrede (TMS)

15:30, Prešernov trg: Sadovi elektrokemije, interaktivno predavanje (KI)

16:00, Prešernov trg, EU kotiček: Znanstveni ekspreso z Mehmetom Alpom Ilgazom, MSCA fellow v Sloveniji (HE)

17:00, Prešernov trg, EU kotiček: Znanstveni ekspreso z dr. Nereo Sebastián, MSCA fellow na IJS (HE in IJS)

17:00, Prešernov trg: Aida Demiri, Vsi enaki, vsi različni, znanstvena dogodivščina (HE)

18:00-22:00, Institut »Jožef Stefan«: Večer odprtih vrat na IJS: Ogledi odsekov (IJS)

18:00-19:00, Stritarjeva ulica: DRZNI eksperimenti, delavnica Vskoči mimogrede (HE in društvo DRZNI)

18:00, Institut »Jožef Stefan«: Večer dokumentarnega filma na IJS: 50 let reaktorja TRIGA (RTV SLO)

18:00, Institut »Jožef Stefan«: Večer dokumentarnega filma na IJS: Dva vodika en kisik (RTV SLO)

18:30, Institut »Jožef Stefan«: Klepet z raziskovalcem IJS, P2R sestanek (IJS)

18:30, Institut »Jožef Stefan«: Klepet s tujim raziskovalcem, Mednarodni P2R sestanki (IJS)

18:30, Prešernov trg, EU kotiček: Znanstveni ekspreso z Arijano Filpić NIB (HE)

19:00, Prešernov trg, EU kotiček: Znanstveni ekspreso z Esther Punzon, MSCA fellow v Sloveniji in raziskovalko Paulo Pongrac (HE)

19:00, Prešernov trg: Jan Cunja, Tlakologija, znanstvena dogodivščina (HE)

19:00, Institut »Jožef Stefan«: Šov eksperimentov, Šola eksperimentalne kemije (IJS)

19:30, Institut »Jožef Stefan«: Klepet z raziskovalcem IJS, P2R sestanek (IJS)

19:30, Institut »Jožef Stefan«: Klepet s tujim raziskovalcem, Mednarodni P2R sestanki (IJS)

20:00, Institut »Jožef Stefan«: Večer dokumentarnega filma na IJS: 50 let reaktorja TRIGA (RTV SLO)

20:00, Institut »Jožef Stefan«: Večer dokumentarnega filma na IJS: Dva vodika, en kisik (RTV SLO)

20:30, Institut »Jožef Stefan«: Klepet z raziskovalcem IJS, P2R sestanek (IJS)

20:30, Institut »Jožef Stefan«: Klepet s tujim raziskovalcem, Mednarodni P2R sestanki (IJS)

21:00, Institut »Jožef Stefan«: Šov eksperimentov, Šola eksperimentalne kemije (IJS)

21:00, Prešernov trg: Kika Blatnik, Plinologija, znanstvena dogodivščina (HE)

21:30, Institut »Jožef Stefan«: Klepet z raziskovalcem IJS, P2R sestanek (IJS)

21:30, Institut »Jožef Stefan«: Klepet s tujim raziskovalcem, Mednarodni P2R sestanki (IJS)

MARIBOR

10:30-12.00, Tehniški šolski center Maribor: predavanje z delavnico STEM4youth (IJS)

MURSKA SOBOTA

9:00-19:00, Drevored Martina Lutra: Hiška eksperimentov, interaktivna razstava eksperimentov tipa »izvedi sam« (HE)

9:00-20:00, MIKK: Razstava stripov Boža Kosa »Ko je bil…še mlad« (HE)

9:00-17:00, Drevored Martina Lutra: DRZNI eksperimenti, delavnica Vskoči mimogrede (HE in društvo DRZNI)

9:00, MIKK: Anja Truden, Plinologija, znanstvena dogodivščina (HE)

9:00-19:00, pred Hranilnico prekmurskih dobrot: Optikalije, razstava optičnih iluzij (HE)

9:00-20:00, Hranilnica prekmurskih dobrot: EU kotiček

9:00-9:30, Hranilnica prekmurskih dobrot: dr. Gregor Žerjav: Kompaktni sistem za obdelavo sanitarne odpadne vode in njeno ponovno uporabo, Cafe Scientifique, (KI)

10:00, MIKK: projekcija dokumentarne oddaje Strelologija (HE in RTV SLO)

11:00-11:30, Hranilnica prekmurskih dobrot: dr. Gregor Žerjav: Kompaktni sistem za obdelavo sanitarne odpadne vode in njeno ponovno uporabo, Cafe Scientifique, (KI)

11:00, MIKK: Anja Truden, Plinologija, znanstvena dogodivščina (HE)

12:00, MIKK: projekcija dokumentarnega filma Dva vodika, en Kisik (RTV SLO)

13:00-13:30, Hranilnica prekmurskih dobrot: Martin Kavšček, AciesBio, Od odpadka do produkta – industrijska biotehnologija v vsakdanjem življenju, Cafe Scientifique, (HE)

13:00, MIKK: Neda Tompa, Spominologija, znanstvena dogodivščina (HE)

14:00, MIKK: projekcija dokumentarnega filma Sledili so volkovom (RTV SLO)

16:00, MIKK: Neda Tompa, Spominologija, znanstvena dogodivščina (HE)

19:00, BUNKER: Martin Kavšček, AciesBio, Od odpadka do produkta – industrijska biotehnologija v vsakdanjem življenju, Cafe Scientifique, (HE)

NOVA GORICA

17.00, Knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica: dr. Iztok Arčon: Kako lahko z različnimi vrstami svetlobe opazujemo očem nevidni svet okoli nas?, predavanje (HE)

18:00, Knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica: projekcija dokumentarnega filma Pisma iz Egipta (RTV SLO)

NOVO MESTO

7:00-20:00, Knjižnica Mirana Jarca, EU kotiček

7:00-20:00, Knjižnica Mirana Jarca, čitalnica: Interaktivna razstava Visoka znanost (HE)

9:00, atrij Knjižnice Mirana Jarca: Sabina Založnik Vidic, Zvokologija, znanstvena dogodivščina (HE)

9:00-17:00, Dolenjski muzej: Dan odprtih vrat na občasni zgodovinski razstavi 1918, ali nam prineseš MIR? Dolenjska in Dolenjci med prvo vojno (DM)

9:00-17:00, Muzejski vrtovi: DRZNI eksperimenti, delavnica Vskoči mimogrede (HE in društvo DRZNI)

9:00-17:00, Muzejski vrtovi: Arheopeskovnik, delavnica Vskoči mimogrede (DM)

9:00-20:00, Park rastoče knjige: Optikalije, razstava optičnih iluzij (HE)

9:00, Kocka: Projekcija dokumentarne oddaje Gostotologija (HE in RTV SLO)

10:00, atrij Knjižnice Mirana Jarca: Vesna Krašovec, Jajčkologija, znanstvena dogodivščina (HE)

11:00, atrij Knjižnice Mirana Jarca: dr. Miha Kastelic, Redoks procesi v kemiji, interaktivno predavanje (KI)

11:00-21:00, Hotel Center, Hiška eksperimentov, interaktivna razstava eksperimentov tipa »izvedi sam« (HE)

11:00-12:30, Kocka: Luka Vidic, Zapomnili si boste…tudi to predavanje (Mnemotehnika), predavanje (HE)

12:00-14:00, Dolenjski muzej: Katarina Keber, Pandemija španske gripe leta 1918 v slovenskem

prostoru, predavanje (HE in DM)

12:30, Atrij Knjižnice Mirana Jarca: Sabina Založnik Vidic, Zvokologija, znanstvena dogodivščina (HE)

13:00-13:45, Kocka: Znanstveni ekspreso z raziskovalcem Luko Malijem (HE)

14:00-14:45, Kocka: Znanstveni ekspreso z raziskovalko Vesno Krašovec (HE)

15:00-18:00, Knjižnica Mirana Jarca, EU kotiček: predstavitev delovanja RCNM (RCNM)

15:00-16:30, Knjižnica Mirana Jarca, učilnica: Robotki in zabavno programiranje, delavnica (RCNM)

16:00, Kocka: Projekcija dokumentarne oddaje Tlakologija (HE in RTV SLO)

17:00, Kocka: Projekcija dokumentarne oddaje Zvokologija (HE in RTV SLO)

17:00, atrij Knjižnice Mirana Jarca: Luka Vidic, Balonologija, znanstvena dogodivščina (HE)

17:00-18:30, Knjižnica Mirana Jarca, učilnica: Robotki in zabavno programiranje, delavnica (RCNM)

18:00-20:00, Knjižnica Mirana Jarca, EU kotiček: Virtualni klepet z raziskovalcem, hitri zmenki (HE)

18:00-18:45, Kocka: Petra Stipančić: Mesto pred Novim mestom, Arheološka preteklost Novega mesta, predavanje (DM)

19:00, Atrij Knjižnice Mirana Jarca: Luka Vidic, O zvoku, cestah in ploh vsem, znanstvena dogodivščina (HE)

POLHOV GRADEC

17:00-22:00, Muzej pošte in telekomunikacij: Dan odprtih vrat (TMS)

17:00-18:00, Muzej pošte in telekomunikacij: brezplačno vodstvo po stalni zbirk Telekomunikacije včeraj, danes jutri (TMS)

18:00-19:00, Muzej pošte in telekomunikacij: Kako deluje telegraf?, delavnica Vskoči mimogrede (TMS)

20:00-21:00, Muzej pošte in telekomunikacij: brezplačno vodstvo po začasni razstavi Ko udari strela, zgodovina podjetja A.J. Kogoj (TMS)

PIRAN

19:30 – 20:30, Morska biološka postaja Piran: dr. David Stanković, »Kaj imajo skupnega črtne kode in DNA?« Cafe Scieentifique, (NIB)

PIVKA

20:00-22:00, Park vojaške zgodovine Pivka: Dediščina posebne vrste, predavanje (TMS)

POSTOJNA

10:15-11:50, OŠ Antona Globočnika Postojna: predavanje z delavnico STEM4youth (IJS)

OŠ Antona Globočnika Postojna: Učne ure na temo Sajenja in spremljanja rasti ivanjščic (projekt za državljane)

PTUJ

16:00, Dom upokojencev Ptuj, enota Kidričevo: Duško Odić in Robert Blatnik, predavanje z delavnico STEM4youth (IJS)

SLOVENJ GRADEC

10:00-10:45, Prva OŠ Slovenj Gradec: Boštjan Čerin, Tlakologija, znanstvena dogodivščina (HE)

10:50-11:35, Prva OŠ Slovenj Gradec: Boštjan Čerin, Tlakologija, znanstvena dogodivščina (HE)

12:00-12:45, Prva OŠ Slovenj Gradec: Nace Pušnik, Tipografija slovenskega filma, predavanje (HE)

Prva OŠ Slovenj Gradec: Učne ure na temo Sajenja in spremljanja rasti ivanjščic (projekt za državljane)

TOLMIN

16:00 (27. 9. 2018), Dom upokojencev Podbrdo, enota Tolmin: Maja Ivanišin in Matej Mrak, predavanje z delavnico STEM4youth (IJS)

TRBOVLJE

8:00-15:00, Zasavski muzej Trbovlje: dan odprtih vrat na začasni razstavi: Gasilstvo (ZMT)

11:00, Zasavski muzej Trbovlje: dr. Jurij Bajc, Potres – kaj to sploh je?, predavanje (HE)

17:00, Zasavski muzej Trbovlje: dr. Miha Krofel, Kaj so odkrile raziskave na risih in kako bodo pomagale preprečiti njihovo izumrtje v Sloveniji?, predavanje (HE)

OŠ Ivana Cankarja Trbovlje: Učne ure na temo Sajenja in spremljanja rasti ivanjščic (projekt za državljane)

Dajte duška svoji radovednosti! Več na www.nocmoc.eu.

(Visited 38 times, 1 visits today)