
REVIJA EKO DEŽELA
POSEBNE TEMATSKE IZDAJE
V uredništvu Eko dežele vsak mesec pripravimo strokovno revijo z različnih področij iz sveta gospodarstva. V revijah, kjer poglobljeno pišemo o prometu, okolju, energetiki, industriji, trajnostnem razvoju, zdravju in številnih drugih temah, vsako tematiko temeljito novinarsko obdelamo iz vseh zornih kotov – predstavimo trenutno stanje v državi, pomanjkljivosti in izzive, domače in svetovne trende, še zlasti pa skušamo opozoriti na primere dobrih praks. Poiščemo uporabne in točne podatke, predvsem pa kot sogovornike vključimo strokovnjake, ki področje poznajo ne le iz teorije, ampak tudi iz prakse.
Na enem mestu vam torej ponujamo zbrane vse relevantne podatke o določeni temi, zato boste s prebiranjem naših revij prihranili čas in pridobili pomembne poslovne informacije, predvsem pa razširili obzorja.
Preberite na spletu
Specialni paket
Bodite na tekočem z informacijami o gospodarskem trgu in hkrati oglašujte!-
Oglaševanje na spletu
-
12 posebnih izdaj
-
12 tematik
-
12 mesecev
Revija Eko dežela
Tematike po vašem okusu-
Izbirate lahko med vsemi 12 izdajami


Večina lesa iz naših gozdov ostane neizkoriščenega
V slovenskih gozdovih se skriva obnovljivo bogastvo. Na leto vanje priraste devet milijonov kubičnih metrov oziroma za štiri kubične metre lesa na prebivalca. Od tega pa večina ostane neizkoriščenega – za izdelke ga namreč porabimo le okoli pol kubičnega metra na prebivalca. »Noro bi bilo tega potenciala ne izkoristiti,« je na Dnevih slovenskega lesarstva konec aprila izjavil državni sekretar na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo Simon Zajc in poudaril, da bi morali doma vsako leto predelati vsaj tri milijone kubičnih metrov lesa in to z vzpostavitvijo dejavnosti, ki imajo vpliv na proizvodnjo izdelkov v celotni lesni verigi. Trenutno doma na leto predelamo nekaj manj kot dva milijona kubičnih metrov lesa.

Prav toliko kot varnost je na delovnem mestu pomembno tudi zdravje
»Zadovoljni delavci, ki delajo v varnem in spodbudnem delovnem okolju, so produktivnejši in ustvarjalnejši, redkeje zbolijo in ostajajo zvesti svojemu delodajalcu oziroma organizaciji,« ugotavljajo na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Poudarijo, da je skrb za ohranjanje zdravja zaposlenih zato zelo smotrna; poleg tega delodajalec, ki omogoča dobro in stimulativno delovno okolje, pridobi ugled in lažje zaposli kakovosten kader.

Kot bombonjera – nikoli ne veš, kaj boš dobil
»Ljudje pred epidemijo transporta in logistike niso dojemali kot kritično infrastrukturo, kar se je med epidemijo zagotovo spremenilo,« pravi izr. prof. dr. Roman Gumzej s Fakultete za logistiko Univerze v Mariboru. Ob številnih ukrepih proti širitvi okužb je bila namreč tudi preskrba prebivalstva postavljena v ospredje. Kljub umirjanju pandemije pa je v logistiki in transportu še vedno veliko izzivov.

Ponudniki vse bolj trajnostni, gostje pa precej manj
Turistični ponudniki so integrirali koncepte trajnostnega turizma v svojo ponudbo, težava so gostje. Takih, ki vključujejo trajnostne atribute infrastrukture in doživetij v načrtovanje počitnic, je namreč manj kot deset odstotkov.
»Če nam bodo le dovolili delati …«
Če bi vam sredi decembra 2019 kdo rekel, da se bo čez nekaj mesecev zaradi ne sicer zelo smrtonosnega virusa, ki so ga našli na Kitajskem, svet ustavil, bi skoraj zagotovo pomislili, da gleda preveč znanstvenofantastičnih filmov ali pa da nima povsem ‘pospravljenega podstrešja’. A prav to se je zgodilo – virus je ustavil življenje in temeljito premešal gospodarske tokove.
Portal s svežimi novicami, tako iz gospodarstva kot iz drugih področij, predvsem iz Slovenije. Na enem mestu ponujamo vse zbrane relevantne podatke o določeni temi, zato boste s prebiranjem naših revij prihranili čas in pridobili pomembne poslovne informacije, predvsem pa razširili obzorja.
PORTALI IN PROJEKTI
- Revija Eko dežela
- 12 legend slo. športa
- Naj slovenska občina
- Revija Moj pes
- Portal Lupa