Po podatkih Statističnega urada RS je lani v Sloveniji nastalo približno 17.624 ton odpadne električne in elektronske opreme oz. 8,2 kilograma na prebivalca. V primerjavi z letom 2020 se je količina teh odpadkov povečala za nekaj več kot 15 %.
V zadnjih petih letih je bilo v državo v povprečju na leto uvoženih 2.800 ton OEEO. Lani nekaj več kot 1.500 ton, izvozilo pa se je nekaj manj kot 6.700 ton.
V državi se predvsem sortira in razstavlja OEEO
V zadnjih petih letih je bilo ravnanje z OEEO v Sloveniji usmerjeno predvsem v postopke predobdelave, kot sta sortiranje in razstavljanje naprav. Lani je bilo predobdelanih 15.600 ton OEEO oz. približno 87 % celotne količine OEEO, ki je šla v obdelavo in predobdelavo.
Medtem ko je bilo po podatkih Eurostata leta 2023 v Sloveniji reciklirano nekaj manj kot 13.800 ton OEEO oz. približno desetino več kot leto prej.
Vir: SURS

