Sproščanje ukrepov po 18. januarju po regijah?

11 januarja, 2021

Epidemiološka situacija se je v Sloveniji in drugih evropskih državah v tem času spreminjala in zato je vlada včeraj načrt sproščanja ukrepov oziroma načrt reagiranja v času epidemije v letu 2021 deloma prilagodila in ga tudi dopolnila bolj natančno z merili sproščanja ukrepov po regijah,” je dejal premier Janez Janša na novinarski konferenci v petek.

Nadaljeval je, da “smo po dolgih razpravah ugotovili, da je edina možna niša sproščanja, ki si ga vsi v državi želimo, in čim bolj normalnega življenja v času epidemije reagiranje v regijskem okviru od trenutka naprej, ko bomo država kot celota dosegli določene kriterije, markerje, ki bodo omogočili, da nekatere stvari sprostimo v tistih regijah, ki so epidemiološko najboljše.”

Kako torej kaže posameznim regijam?

Sedem dnevni kazalniki potrjenih primerov po statističnih regijah so videti tako:

Statistična regijaPotrjeni primeri v zadnjih 7 dneh7 dnevno povprečno število na 100 000 prebivalcev7 dnevna incidenca na 100 000 prebivalcev
Posavska988185,81300,3
Jugovzhodna Slovenija1299127,2890,6
Koroška579116,8817,4
Savinjska1988109,9769,5
Goriška896108,1756,6
Pomurska858107,1750,0
Zasavska402100,5703,4
Osrednjeslovenska313480,7564,9
Podravska184280,6564,1
Gorenjska115579,4555,7
Primorsko-notranjska28275,9531,2
Obalno-kraška61775,4527,9

 

Vir: NIJZ, gov.si

Nazaj na kategorijo aktualno.
(Visited 679 times, 152 visits today)